Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  26.03.2023– Rok A

Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże. Przypominam, że dziś zbiórka do puszek – ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Najbliższa niedziela, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo i poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa czyli święte Triduum Paschalne.

W przyszłą niedzielę 2 kwietnia, w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, w Niedzie Palmową – zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową o godz. 15.00, ulicami Kuźnicy Czeszyckiej (w razie nie pogody droga krzyżowa w kościele parafialnym). Chcemy w ten sposób wyrazi szacunek i hołd dla osoby Swietego Jana Pawła II z jego życie, nauczanie i całe dziedzictwo, które nam pozostawił.

W środę (29 marca) spowiedź wielkanocna z udziałem kapłanów z dekanatu od godz. 10.30 do 12.00  i po południu od godz. 15.30 do 17.00. Bardzo proszę wszystkich, którzy nie byli dotąd u spowiedzi, aby wykorzystali te ostatnie dni Wielkiego Postu

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.30 przed  Mszą św. wieczorową nabożeństwo pierwszo sobotnie – odmówimy wspólnie różaniec w intencji dobrego i owocnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla całej naszej wspólnoty parafialnej.

Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie Kościoła. Natomiast bardzo gorąco proszę o przygotowanie świątyni w tym tygodniu przez Państwa: Bogusława Urbańska i Aneta Boroń.

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem jest nowy numer naszego Opiekuna. Serdecznie zapraszam do niedzielnej lektury.

Wszystkim parafianom, gościom oraz dzieciom i młodzieży – Szczęść Boże na kolejny Tydzień Wielkiego Postu!!!Miłej i błogosławionej niedzieli !!!