Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.08.2022– Rok C

Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli i podejmą trud wyjścia na pątnicze szlaki. Dziś w naszej parafii gościmy pielgrzymów idących z Zielonej Góry do tronu Matki Bożej na Jasną górę.

Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Zachęcam do podjęcia abstynencji w duchu pokuty i wynagrodzenia za grzechy pijaństwa.

W sobotę po Mszy wieczorowej zapraszam na różaniec fatimski z racji 13 dnia miesiąca.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Pani Jasnogórskiej na każdy dzień. A korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Janina Regulska, l. 89. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie Kościoła. Natomiast bardzo gorąco proszę o przygotowanie świątyni w tym tygodniu przez Państwa: Mariola Borejszo i Halina Paduch.  

Wspomnienia liturgiczne:

poniedziałek 8 sierpnia  – Św. Dominik

wtorek 9 sierpnia  –Św. Teresa Benedykta od Krzyża

środa 10 sierpnia  –Św. Wawrzyniec

czwartek 11 sierpnia– Św. Klara

Wszystkim parafianom i gościom, życzę miłej niedzieli i wielu łask Bożych na czas wakacji!!!