Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  29.08.2021 – Rok B

Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie oraz niedzielnej Eucharystii. Rodzina jest pierwszym środowiskiem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne i na rodzicach spoczywa obowiązek troski o przekaz wiary i wychowanie religijne swoich dzieci.

         W środę rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza Święta z prośbą o Boże błogosławieństwo dla uczniów i nauczycieli o godz. 8.15. Zapraszamy serdecznie dyrekcje, nauczycieli, uczniów i rodziców do wspólnej modlitwy.

W środę przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny. W modlitwach pamiętajmy o bohaterach września 1939 roku – o wszystkich Polakach, którzy oddali swoje życie za Polskę.

        Dzisiaj dożynki gminne w Krośnicach.  Za tydzień w niedzielę dożynki diecezjalne w Nowych Skalmierzycach – Msza św. o godz. 12.00. W tym roku dekanat nasz  reprezentuje nasza parafia.

W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca– modlitwą ogarniamy nienarodzone dzieci i rodziny z naszej parafii, w łączności z wiernymi w Bazylice św. Józefa w Kaliszu. I piątek miesiąca – od godz. 8.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Od 17.00 spowiedź pierwszo – piątkową. W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo pierwszo sobotnie – odmówimy wspólnie różaniec wynagradzający Sercu Niepokalanej NMP.

Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie Kościoła. Natomiast bardzo gorąco proszę o przygotowanie świątyni w tym tygodniu przez Państwa: Wilczyńska Zofia i Wilczyński Dominik.

Komunikat Kurii Diecezjalnej: Zgodnie z Apelem Przewodniczącego KEP w niedzielę 05 września włączamy się w przeżywanie Dnia Solidarności z Afgańczykami. W modlitwie będziemy prosili o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, których wiele tysięcy ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. Po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na pomoc dla nich i organizację długofalowego wsparcia działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą.

Wspomnienia liturgiczne: – w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki

Wszystkim Parafianom, szczególnie dzieciom i młodzieży u progu nowego roku szkolnego i katechetycznego Szczęść Boże !!!