Ogłoszenia Duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

22.08.2021 – Rok B

By dobrze zrozumieć dzisiejszą Ewangelię potrzebujemy wejść do Wieczernika. To tam Jezus wziąwszy chleb powiedział: To jest Ciało moje. Dzięki temu możemy pełniej zrozumieć przesłanie spod Kafarnaum. Chrystus zostaje z nami w darze Eucharystii. Jest z nami po wszystkie dni, aż do skończenia świata. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

Parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony w sobotę 28 sierpnia na Mszy św. o godz. 16.00. Tradycyjny bochen chleba wraz z owocami i warzywami na ołtarzu złożą w imieniu wszystkich rolników, ogrodników, sadowników i pszczelarzy – rolnicy naszej parafii. Jako wspólnota parafialna podziękujemy Panu Bogu za tegoroczny chleb i wszelkie dobra ziemi – prosząc o Boże Błogosławieństwo dla rolników, sadowników, ogrodników i pszczelarzy naszej parafii.

W czwartek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Główne uroczystości odpustowe o godz. 11.00 na Jasnej Górze. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msze św. w naszej parafii Msze św.  o  godz. 9.00 i 18.00.  Nowy numer na plebanie to: 71 337 96 37.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej świątyni. Chciałbym, abyśmy pozostali przy tych ofiarach składnych w kopertach w drugą niedzielę do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie Kościoła. Natomiast bardzo gorąco proszę o przygotowanie świątyni w tym tygodniu przez Państwa: Wiertelak Janina i Wilczyńska Aleksandra.   

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Częstochowskiej na każdy dzień.

Wspomnienia liturgiczne:

– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomieja Apostoła

– w piątek 27 sierpnia – św. Moniki

– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyna, biskupa  i doktora Kościoła

Wszystkim parafianom i gościom życzę wielu łask za przyczyną Matki Bożej Częstochowskiej, miłej niedzieli i zasłużonego odpoczynku w gronie najbliższych!!!