Ogłoszenia

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła – 01.09.2019 r. Rok C

 

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

 

 1. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

 

 1. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msze Święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego o 8.15.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18.00. Po Mszy Świętej pierwsze powakacyjne spotkanie dla ministrantów, lektorów i ich rodziców.

 

 1. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo do Serca Jezusowego. Spowiedź św. w piątek w godz. 17.30.

 

 1. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

 

 1. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej.

 

 1. W Naszej Parafii nastąpiły małe zmiany personalne wśród sióstr posługujących we Wspólnocie. Siostra Marcela zakończyła posługę w Kuźnicy Czeszyckiej a od 01.09 przynależy do domu zakonnego sióstr w Obrze. W naszej Wspólnocie Parafialnej serdecznie witamy siostrę Renatę, która będzie między innymi pełnić posługę zakrystianki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Wspólnocie sióstr mając także w szczególnej uwadze powołania zakonne i misyjne. Siostrom życzę wszelkich Łask Bożych, siły, zdrowia i pomocy ludzi świeckich. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.

 

 1. Serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła. Natomiast bardzo gorąco proszę o przygotowanie świątyni w tym tygodniu przez Państwa:

 

 

 

 1. Przyzywając Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych i Matki Bożej Nieustającej pomocy prośmy o błogosławieństwo na nowo rozpoczęty tydzień.

 

Zapowiedzi przedślubne:

 

Wspomnienia liturgiczne na ten tydzień:

3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.