Ogłoszenia

XVII Niedziela – 25.07.2021 r. Rok B

 

 1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

Dziś obchodzimy uroczystość wprowadzenia do Naszej Świątyni relikwii błogosławionej Janiny Sancji Szymkowiak. Główna Eucharystia będzie sprawowana o godz. 11.oo. Z okazji otrzymania relikwii przez Naszą Parafię, gościmy w naszej wspólnocie siostry Serafitki. W tym zgromadzeniu błogosławiona Sankcja kształtowała swoją duchowość. Siostry przedstawią i przypomną osobę Naszej Parafianki i przekażą jej relikwie do Naszej Świątyni. Chciejmy również duchowo i materialnie wspierać Zgromadzenie Sióstr, przy wyjściu z kościoła każdy może włączyć się w dzieło pomocy siostrom składając datek do puszek. Serdeczne Bóg zapłać z ofiary na ten cel.

 1. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

 1. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

 

 

 1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

 

 1. Serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła. Natomiast bardzo gorąco proszę o przygotowanie świątyni w tym tygodniu przez Państwa:

 

 

 

 1. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Opiekuna”, są też rozłożone książeczki, które można sobie pobrać za dowolną ofiarą.

 

 1. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek…

 

Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Henryk Piotr Grzywna s. Zbigniewa i Stanisławy, zam. w Miliczu i Anna Aleksandra Ogrodnik, c. Stanisława i Jolanty, zam. w Grabownicy.
 2. Michał Kubasik s. Jerzego i Joanny zam. w Miliczu i Monika Paduch, c. Mieczysława i Haliny, zam. w Czeszycach.
 3. Szymon Walczak, s. Hieronima i Justyny, zam. w Przygodzicach i Aleksandra Gryglik, c. Jakuba i Anety zam. w Kuźnicy Czeszyckiej.
 4. Sławomir Paweł Lis s. Henryka i Grażyny, zam. Kotlarka i Monika Nowak c. Edwarda i Renaty, zam. Kuklinów