OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA – ODPUST PARAFIANU KU CZCI ŚW. JANA CHRZCICIELA – 21.06.2025 – Rok A
Dziś w naszej parafii dzień odpustu ku czci św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Jest to święto całej naszej parafialnej wspólnoty. Dziękuję sumiście ks. Proboszczowi prałatowi Adamowi Modlińskiemu – proboszczowi parafii katedralnej w Kaliszu – za przewodniczenie sumie odpustowej, za piękne okolicznościowe kazanie odpustowe. Wszystkim kapłanom z dekanatu za wspólną modlitwę. Zapraszam wszystkich kapłanów i siostry służebniczki na wspólny obiad. Dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przebiegu tej uroczystości. Dziękuje siostrom Służebniczkom, panu organiście, orkiestrze, panom strażakom, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki. Dziękuję parafinom za pomoc w posprzątaniu wokół Kościoła, o wykoszenie trawy wokół Kościoła i posprzątanie obejścia kościelnego. Za wszelkie dobro i pomoc wszystkim niech Bóg hojnie wynagradza swoją łaską. Wszystkim czcicielom św. Jana Chrzciciela którzy modlą się dzisiaj z nami w tym miejscu – Bóg zapłać z całego serca.
We wtorek, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszam w tym dniu o godz. 8.15 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.
Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie Kościoła. Natomiast bardzo gorąco proszę o przygotowanie świątyni w tym tygodniu przez Państwa: Jolanta Trzaska i Anna Ochędzan.
Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej gościny w rodzinnych kręgach, Bożego Błogosławieństwa i wiele łask płynących z Serca Jezusowego przez wstawiennictwo naszego patrona św. Jana Chrzciciela na cały tydzień.