Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 19.09.2021– Rok B

Pan Bóg w swoim Słowie wskazuje nam na możliwość budowania Królestwa Bożego we wspólnocie Kościoła. Warto zapamiętać, że szczególną okazją do budowania królestwa Bożego jest niedzielna Eucharystia, ale też realizacja wezwania Zbawiciela: jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich. Taka postawa pomoże nam wypracować dobre wartości i relacje z Bogiem i bliźnimi. Pomoże nam uszlachetnić ducha jak i zwykłą codzienność.

Przezywamy dzisiaj w naszej parafii Niedziela Powołań wraz z klerykami naszego seminarium. Modlimy się o nowe, liczne i święte  powołania kapłańskie. Po Mszach Św. klerycy będą zbierać ofiary do puszek na seminarium. Dziękuje wszystkim z całego serca za włączenie się w to piękne dzieło powołań i za każdy dar Serca.  

Przypominam, że spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I – Komunii św. odbędzie się za tydzień w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

Za tydzień w niedzielę Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadzał będzie w kościołach całej Polski liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie i przygotowanie Kościoła. Natomiast bardzo gorąco proszę o przygotowanie świątyni w tym tygodniu przez Państwa: Szymczak i Stelmach.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

Wspomnienia liturgiczne:

– wtorek 21 września – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

– czwartek 23 września – św. Ojca Pio z Pietrelciny

– piątek 24 września – Rocznica Poświecenia Katedry

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Śp. Anna Kopańska – Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Wszystkim Parafianom – szczególnie dzieciom i młodzieży za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki życzę –  Szczęść Boże !!!